Kurumsal
Arge

Sekizli Makine ve Vinç San.Tic.A.Ş., bilginin teknolojiye, teknolojinin ürüne dönüşüm sürecinde yetkin teknik altyapısını son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Ar-Ge biriminde istihdam edilen, Şirket’in çalışma dinamiklerine uygun ve yenilikçilik odaklı 1 Yüksek Mühendis, 8 Makine Mühendisi ve 4 Teknik personel ile araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.        

Ayrıca 3D hızlı prototipleme cihazı, Metalurji mikroskobu, 8 Workstation Bilgisayar, ANSYS WORKBENCH (1 Lisans), SOLİD WORKS PREMIUM (8 Lisans), AUTODESK AUTOCAD  (8 Lisans), MASTERCAM (1 Lisans), LANTECH (1 Lisans), FLEXI (1 Lisans) gibi son teknoloji cihaz ve yazılımlarla, Üniversiteler ve Konya Teknokent ile yapılan işbirlikleriyle, ulusal ve uluslararası proje ortaklarıyla sürdürülebilir gelişme doğrultusunda önemli yatırımlar yapılmaktadır.

Sekizli Vinç olarak yerli piyasadaki güçlü konumumuzu sürdürmek ve uluslararası piyasa da daha güçlü olmak için teknolojik gelişmelerin takipçisi olmanın ve yenilikleri hızla hayata geçirmenin hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz.Avrupa’da ve dünyada teknoloji platformlarının faaliyetlerini izleyerek, Ar-Ge stratejilerimizi sürekli güncel tutuyoruz. 

Ar-Ge çalışmalarımızı üretim stratejilerimizin ana damarı olarak kabul ediyor, değişimlere açık ve yenilikçi yapımızla vinç üretiminde Türkiye’nin önde gelen birkaç şirketi arasında yer alıyoruz. Ar-Ge faaliyetleri sonucunda geliştirdiğimiz kaldırma ünitesi sayesinde Türkiye’de yüksek kapasiteli vinç üretimi yapabilen sınırlı sayıdaki aktörlerden biri olduk. 

Güçlü ve modern entegre üretim tesislerimizle Türkiye vinç pazarının en büyük 5 üreticisinden biri olan Sekizli Vinç fark yaratan yenilikçi ürünleriyle pazarındaki konumunu güçlendirme ve yeni pazarlar için umut vadetmektedir.

Ar-Ge ve ürün geliştirme konularındaki felsefemiz, disiplinler ve sektörler arası tecrübe aktarımını mümkün kılarak yenilikçi ürünler ortaya koymamıza imkân tanıyor. Vinç sektörlerindeki bilgi birikimimizi diğer alanlarda da kullanarak, TÜBİTAK  ile yürüttüğümüz projeler ile ülkemizde ilklere imza atma ve yüksek katma değerli yeni ürünler ile 2016 yılında müşterilerimizle buluşma gayreti içerisindeyiz.

Ürün geliştirmede ana kriterlerimiz, kaliteli ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi, Ar-Ge’ye dayalı ürün kişiselleştirme kabiliyeti ile farklı pazarların tercih ve alışkanlıklarına uygun ürünlerin geliştirilmesi, ürünlerin kalite ve tasarımıyla öne çıkmasıdır. 

Şu an Ar-Ge mühendislerimiz ve ayırdığımız güçlü bütçeyle, sektöre öncülük eden, kaliteli ve yenilikçi ürünler sunmak için kararlılıkla çalışan bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz.